Lokale Uddannelsesudvalg

De Lokale Uddannelsesudvalg ved AMU-Vest

I alle udvalg er der tilknyttet en ledelsesrepræsentant, en undervisende teamleder inden for brancheområdet, en repræsentant fra Jobcenter Esbjerg og en koordinator/referent.

Hvis du har spørgsmål eller brug for anden hjælp vedr. de lokale uddannelsesudvalg, kan du kontakte:

Projekt- og Driftskoordinator Diana Rank på 7914 0329 eller dra@amu-vest.dk

Forretningsordenen finder du her.

Havne- og Terminaluddannelsen

Formand Michael Rühe/DI - Jutlandia
Næstformand Brian Heise/3F
Birgitte Krabbe/DI – Copenhagen Malmö Port
Brian Aminde Andersen/3F Copenhagen Malmö Port

Brolægger og bygge- og anlægsstruktør

Formand Carsten Grumsen/Dansk Byggeri - Arkil
Næstformand Johnny Blicher/3F Esbjerg
Allan Søndersgaard/Dansk Byggeri - Chr. Brinck
Jan Christensen/Dansk Byggeri
Charlie Madsen/3F Kongeåen
Villy Nielsen/3F Varde - Billund

Overfladebehandleruddannelse

Formand Peter Klokke Spangsbjerg/DI - Hempel
Næstformand VAKANT
Hans Jørgen Eriksen/Dansk Byggeri
Henrik Jensen/DI - Bladt Industries
Rene Brix Olsen/3F Industri - Bladt Industries
Henrik Rask/3F Byg
Jakob Schou Dalsjø/3F Industri
 
Tilforordnet:
 
Jonathan Madden/Total
Christina Stougaard Hansen/Industriens udd.

2-årig stilladsuddannelse

Formand VAKANT
Næstformand Jeppe Mikkelsen/3F
Anne-Marie Bak Stokholm/3F Esbjerg
 
Tilforordnet:
 
Rasmus Zier Bro/Byggeriets Uddannelse

Rengøringstekniker og serviceassistentuddannelsen

Formand Preben Pedersen/SVS
Næstformand Susanne Brinch/3F
Susanne Johansen/FOA
Tom Arnskov/HTS-A
Ulla Fogh/3F
Linette Finne/SVS
Ida Sørensen/FOA
Michal Jørgensen/Esbjerg Kommune
Elevrep. VAKANT

Transport, logistik og kranuddannelser

Formand Brian Heise Jensen/3F
Næstformand Brian Schmidt/Dansk Erhverv - DSV
Kristian Bovbjerg Nielsen/3F Varde - Billund
Bjarne Jakobsen/3F Kongeåen
Søren Messmann/DI - Blue Water Shipping
VAKANT/DI
VAKANT/Dansk Erhverv

Arbejdets organisering

Formand Bjarne Kirkeby/3F Esbjerg
Næstformand Jeanette Kallehauge/DI - JKS
Flemming Kristensen/3F - DuPont
Tom Hilding Klausen/3F - Vestfrost
Lynge Bai Nielsen/3F Kongeåen
Asger J. Sundstrup/DI - Hydro
Ole Nim/DI - Primo
Lise-Lotte Lemvig/GLS-A - HedeDanmark